Продавець МелітопольІнструмент розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
196 відгуків
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380 (67) 980-48-98

Що таке протяжка?

Що таке протяжка?

Протяжка — багатолезовий інструмент з низкою послідовно виступають одне над іншим лез в напрямку, перпендикулярному до напрямку швидкості головного руху, призначений для обробки при поступальному або обертальному головному русі леза і відсутності руху подачі.

Види протяжек

В залежності від виду протягування — зовнішнього або внутрішнього — розрізняють, відповідно, зовнішні і внутрішні протяжки.

Протягання дозволяють обробляти фасонні поверхні. Форма поверхонь, на практиці протягаються частіше інших, є одним з критеріїв класифікації протяжек, тобто прийнято протяжки розділяти на шпонкові, круглі, шліцьові, квадратні і т. д. Якщо ж за один робочий хід простягається ряд типових поверхонь, то здійснює його протяжка є комбінованою.

У відповідності зі схемами різання при протягуванні розрізняють протяжки профільної (звичайної), генераторної (ступеневої) і груповий (прогресивної) схем різання.

Різновидом протяжного інструменту є прошивки, застосовувані для обробки отворів, пазів і інших поверхонь. На відміну від протяжки, що працює на розтяг, прошивка працює на стиск і поздовжній вигин. Для прошивання отворів застосовують механічні і гідравлічні преси.

Існують і інші види протяжек. Так, в силу того, що протяжка є ріжучим інструментом, деякі класифікаційні ознаки ріжучого інструменту взагалі можуть бути зокрема покладені і в основу класифікації протяжек. Наприклад, як багато видів різального інструменту, протяжки бувають цільними і збірними.

Конструктивні елементи внутрішніх протяжек

Внутрішня протяжка має наступні конструктивні елементи: хвостовик з довжиною l1, служить для закріплення протяжки в патроні протяжного верстата і передачі сили різання, шийку довжиною l2, перехідний напрямний конус довжиною l3, передню напрямну l4, робочу частину довжиною l5, яка складається з ділянок довжиною l6 з чорновими зубами, довжиною l7 з чистовими зубами і ділянки l8 з калибрующими зубами, задню напрямну частина довжиною l9 і задній хвостовик l10.

На робочої частини протяжки (довжина l5) розташовані чорнові, чистові і калибрующие зуби. Чистові зуби мають менший підйом зуба, ніж ріжучі. Ріжучі зуби призначені для зняття основного припуску з оброблюваної поверхні заготовки. Підйом на зуб Sz визначається в залежності від типу протяжки і оброблюваного матеріалу. Форма ріжучих зубів у перерізі, що проходить через вісь протяжки. Ріжучі кромки зазвичай розташовані в площині, перпендикулярній до осі.

Відстань між лезами ріжучих зубів, тобто крок р, є одним з основних розмірів, що визначають конструктивні елементи, конструкцію протяжки та її працездатність. Між зубцями розташовані стружкові канавки. Форму і розміри зуба і стружкової канавки встановлюють виходячи з умов можливості різання і утворення стружки, розміщення стружки в канавці і міцності зуба. Вони залежать від кроку зубців р, висоти һк стружкової канавки, ширини b спинки зуба, переднього γ і заднього кутів α; підстава канавки роблять у формі дуги радіусом цк. Передній кут γ приймають в залежності від оброблюваного матеріалу: для сталі γ = 10-20°, для чавуну γ = 5-8°. Задній кут на ріжучих зубцях α = 3-4°, на чистових α = 2°, на калибрующих α = 1°. Зуби з прямолінійною спинкою застосовують для матеріалів, які дають стружку надлому, з радіусної спинкою — для в'язких матеріалів, що дають зливну стружку. Канавки подовженої форми застосовують при обробці отворів, переривчастих по довжині, а також при великій довжині протягування.

  Ознокомится з повним переліком протяжек  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner