Продавець МелітопольІнструмент розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
196 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Що таке протяжка?

Що таке протяжка?

Протяжка — багатолезовий інструмент з низкою послідовно виступають одне над іншим лез в напрямку, перпендикулярному до напрямку швидкості головного руху, призначений для обробки при поступальному або обертальному головному русі леза і відсутності руху подачі.

Види протяжек

В залежності від виду протягування — зовнішнього або внутрішнього — розрізняють, відповідно, зовнішні і внутрішні протяжки.

Протягання дозволяють обробляти фасонні поверхні. Форма поверхонь, на практиці протягаються частіше інших, є одним з критеріїв класифікації протяжек, тобто прийнято протяжки розділяти на шпонкові, круглі, шліцьові, квадратні і т. д. Якщо ж за один робочий хід простягається ряд типових поверхонь, то здійснює його протяжка є комбінованою.

У відповідності зі схемами різання при протягуванні розрізняють протяжки профільної (звичайної), генераторної (ступеневої) і груповий (прогресивної) схем різання.

Різновидом протяжного інструменту є прошивки, застосовувані для обробки отворів, пазів і інших поверхонь. На відміну від протяжки, що працює на розтяг, прошивка працює на стиск і поздовжній вигин. Для прошивання отворів застосовують механічні і гідравлічні преси.

Існують і інші види протяжек. Так, в силу того, що протяжка є ріжучим інструментом, деякі класифікаційні ознаки ріжучого інструменту взагалі можуть бути зокрема покладені і в основу класифікації протяжек. Наприклад, як багато видів різального інструменту, протяжки бувають цільними і збірними.

Конструктивні елементи внутрішніх протяжек

Внутрішня протяжка має наступні конструктивні елементи: хвостовик з довжиною l1, служить для закріплення протяжки в патроні протяжного верстата і передачі сили різання, шийку довжиною l2, перехідний напрямний конус довжиною l3, передню напрямну l4, робочу частину довжиною l5, яка складається з ділянок довжиною l6 з чорновими зубами, довжиною l7 з чистовими зубами і ділянки l8 з калибрующими зубами, задню напрямну частина довжиною l9 і задній хвостовик l10.

На робочої частини протяжки (довжина l5) розташовані чорнові, чистові і калибрующие зуби. Чистові зуби мають менший підйом зуба, ніж ріжучі. Ріжучі зуби призначені для зняття основного припуску з оброблюваної поверхні заготовки. Підйом на зуб Sz визначається в залежності від типу протяжки і оброблюваного матеріалу. Форма ріжучих зубів у перерізі, що проходить через вісь протяжки. Ріжучі кромки зазвичай розташовані в площині, перпендикулярній до осі.

Відстань між лезами ріжучих зубів, тобто крок р, є одним з основних розмірів, що визначають конструктивні елементи, конструкцію протяжки та її працездатність. Між зубцями розташовані стружкові канавки. Форму і розміри зуба і стружкової канавки встановлюють виходячи з умов можливості різання і утворення стружки, розміщення стружки в канавці і міцності зуба. Вони залежать від кроку зубців р, висоти һк стружкової канавки, ширини b спинки зуба, переднього γ і заднього кутів α; підстава канавки роблять у формі дуги радіусом цк. Передній кут γ приймають в залежності від оброблюваного матеріалу: для сталі γ = 10-20°, для чавуну γ = 5-8°. Задній кут на ріжучих зубцях α = 3-4°, на чистових α = 2°, на калибрующих α = 1°. Зуби з прямолінійною спинкою застосовують для матеріалів, які дають стружку надлому, з радіусної спинкою — для в'язких матеріалів, що дають зливну стружку. Канавки подовженої форми застосовують при обробці отворів, переривчастих по довжині, а також при великій довжині протягування.

  Ознокомится з повним переліком протяжек  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner